Beskrivelse
Fischer Speedmax 80 Classic Plus 812 Soft er utviklet for ambisiøse mosjonister og aktive langrennsløpere som ønsker en lett, presis og lettgått klassiskski med racinginspirert teknologi. Skien kombinerer effektiv kraftoverføring, stabilitet og gode glidegenskaper til trening, turrenn og konkurranse.
Den lette Air Core Carbon-kjernen gir en responsiv konstruksjon med lav vekt og god stabilitet. Classic 812-spennet har en lang, dynamisk smørelomme som gir sikkert feste og bidrar til at festesmøringen ikke påvirker glidsonene unødvendig. Soft-varianten har et mykere spenn enn Medium-modellen og må velges ut fra skiløperens vekt, teknikk og ferdighetsnivå.
Cold Base Bonding er Fischers såleproduksjonsteknologi som bidrar til gode egenskaper for voksopptak og preparering. DTG World Cup Plus-steinslipen er utviklet for effektiv glid under varierte snøforhold, særlig rundt og over cirka -10 °C.
Precision Pairing System og Computer Flex Control bidrar til nøyaktig utvelgelse av skipar og kontroll av spenn- og fleksjonsegenskaper. Skien leveres med fabrikkpåført beskyttelsesvoks og Finish First-behandling.
Fischer Speedmax 80 Classic Plus 812 Soft er et godt valg for skiløpere som ønsker en konkurranseorientert ski med godt feste, jevn føringsfølelse og høy ytelse på trening og i turrenn.





